Infekcja dróg moczowych u psa

Każdy z nas zapada na jakieś choroby. W lecie są alergie na pyłki, zaś w zimie kaszel i katar. Jednak większość dopadają także poważniejsze choroby przewlekłe. Nie dotyczy to tylko ludzi , ale też zwierząt, które również coraz częściej chorują. Jest to spowodowane nieprawidłowym odżywianiem zarówno u psów jak i ich właścicieli. Ci, którzy się zdrowo odżywiają, nie są chorzy i dzięki zdrowej diecie pozbywają się nawet ciężkich chorób. Na takim zdrowym stylu życia właściciela, korzysta także jego pies. Karmy są bardzo dokładnie wybierane lub właściciel sam psu gotuje. Takie psy żyją długo, są szczęśliwe i zdrowe, a śmierć następuje zwykle z powodu starczego wieku.

A jak to wygląda u tych, którzy nie są zainteresowani zdrową dietą? Niestety na tym cierpią nie tylko organizmy tych ludzi, ale także ich zwierzaki. Jeśli samy nie sprawdzamy tego co jemy czyli nie czytamy składów, to nie robimy tego także wtedy, kiedy kupujemy karmę dla psa. Spożywając silnie przetworzone produkty cierpimy zarówno my jak i nasz pupil. Zaczynają się więc pojawiać różnego rodzaju choroby. Kiedy tylko widzimy objawy, to wybieramy się do lekarza, zabierzemy więc również naszego psa na badania. Weterynarz powie nam jakie leczenie należy podjąć w przypadku psa oraz jaką dietę stosować.

ROYAL CANIN Urinary Moderate Calorie
Karma ta została zaprojektowana z myślą o psach, które mają problemy z układem moczowym. Infekcje są zazwyczaj spowodowane prze kamienie moczowe. Dlatego, karma rozpuszcza kamienie struwitowe oraz zwiększa ilość wydalanego moczu. Dzięki temu, w moczu znajduje się mniej minerałów, co zapewnia brak tworzenia się kamieni struwitowych oraz szczawioanowo-wapniowych. Stosując Royal Canin u swojego psa, zapobiegasz powstawaniu u niego dwóch rodzajów kamieni, które występują najczęściej u psów. Rozwój bakterii jest zahamowany poprzez zakwaszenie moczu oraz zatrzymanie wytrącania się kryształów struwitowych przez ograniczenie dostępności jonów fosforanowych. W celu rozpuszczenia kamieni należy karmę stosować przez okres 5 do 12 tygodni. Jeśli wystąpiła infekcja dróg moczowych, to stosowanie karmy powinno wynosić minimum 1 miesiąc. 

 

Story Page