Dieta dla psów z kamieniami moczowymi

Zdrowo się odżywiasz? W takim razie na pewno nie zapominasz o swoim psie, który także powinien jeść w zgodzie z naturą. Bardzo ważne jest , aby czytać to co jest na etykiecie. Tak jak w przypadku jedzenia dla nas i naszych dzieci poszukujemy tych najlepszych produktów, zróbmy tak też w przypadku naszego pupila. Jakość karmy ma potężne znaczenie w żywieniu. Pamiętaj, aby unikać karmy, której mięso pochodzi z chin lub z niewiadomych źródeł. Ważne także jest to, aby wiedzieć jakie psu są potrzebne pierwiastki. Dzięki temu będziemy wiedzieli jakie karmy odrzucić , a jakie wybrać. Najlepiej zdecydować się na takie, które mają jasno opisane wszystkie składniki, osiadają certyfikaty i są polecane przez weterynarzy. Innym sposobem może być gotowanie psu samemu.

Prawidłowa dieta
Co jednak jeśli pies ma kamienie moczowe? W takim wypadku nie możemy u niego stosować zwykłej diety i sami dobierać składników, ponieważ możemy pogorszyć stan naszego psa. Dieta powinna być tak skomponowana, aby kamienie były rozpuszczane i mocz rozrzedzany. Dzięki temu nie będą one zatykać pęcherza jak może się to stać w przypadku samców. Może wtedy dojść do rozerwania pęcherza jeśli w porę nie zareagujemy. Jeśli zauważymy, że nasz pies sika często , a mało moczu wydala lub zaprzestaje w ogóle sikania, nie ma apetytu i dziwnie się zachowuje, to znaczy, że musimy jak najszybciej zabrać go do weterynarza. Da nam on instrukcje na temat tego, jak postępować z takim zwierzakiem i jaka dietę stosować. Najlepiej będzie kupić już gotową karmę, aby nie musieć jej przygotowywać.

TROVET Anti-struvite Diet (ASD dla psów)
Jest to karma, która przeznaczona jest dla psów dorosłych , u których występują kamienie moczowe. Dietetyczna karma sprawia, że wchłanianie minerałów jest mniejsze. Dzięki temu, zapobiega to tworzeniu się kamieni struwitowych. Mocz ma niskie pH ponieważ zawartość potasu w diecie została obniżona. Działa to bakteriobójczo i zapobiega infekcjom i tworzeniu się kryształków. Co więcej jeśli będziemy karmę stosować dłużej , to nie musimy się obawiać , że pies dostanie hipomagnezemi, gdyż poziom magnezy jest odpowiednio dostosowany. Wystarczy, że swojemu psu będziesz podawać karmę prze 2 miesiące, a problemy wywołane przez kamienie nie tylko zostaną usunięte, ale także zapobiegnie to nawrotom choroby oraz infekcjom. 

Story Page