Karma dla psów z kamicą z fosforanu amonowo-magnezowego

Marzysz o psie? Niektórym wydaje się , że jest to pupil, który nie wymaga szczególnej opieki. Jednak coraz częściej nie tylko ludzie zapadają na różne choroby, ale także zwierzęta. Ten problem dotyczy również psów. Jeśli sami się zdrowo odżywiamy, to powinniśmy także opamiętać o naszym psia, co zwykle ma miejsce. Taki zwierzak nie choruje, długo życie i jest szczęśliwy. Jednak dieta powinna zawierać wszystkie niezbędna substancje do prawidłowego funkcjonowania organizmu zwierzęcia. Jeśli nie potrafimy lub nie wiemy jak przygotować taki psi jadłospis warto skonsultować się z lekarzem weterynarii. Powie on nam czego powinniśmy unikać, a co podawać jak najczęściej.

Jeśli dieta psa zostanie zaniedbana, to zaczną pojawiać się zdrowotne problemy. Trzeba bardzo uważnie czytać składy karm, jakie naszemu psu podajemy. Jeśli będą one zawierał mięso niewiadomego pochodzenia, alergeny, konserwanty, wzmacniacze smaku, barwniki oraz inne szkodliwe substancje, to zaszkodzimy swojemu psu. Może to przynieść bardzo przykre skutki zdrowotne. Jeśli zaczną tworzyć się kamienie w pęcherzu moczowym i w porę nie zareagujemy, to u samca może dojść nawet do pęknięcia pęcherza. Najlepiej byłoby przygotowywać posiłki dla psa samemu. Jeśli jednak nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, nie róbmy tego, ponieważ możemy mu tylko zaszkodzić. Taka dieta powinna być ścisła i przestrzegana. Dlatego warto kupić już gotową karmę, która zawiera niezbędna składniki zapewniające zdrowie psa.

HILL'S Canine c/d
Są to karmy, które zawierają składniki pokarmowe i mineralne w różnych kombinacjach. Niwelują one wszelkie zaburzenia pokarmowe, które przyczyniają się do powstawania kamieni w pęcherzu moczowym. W zależności od przypadku karma może rozpuścić istniejące już kamienie i zabezpieczyć zwierzę przed nawrotami choroby. Co jakiś czas będziemy musieli zmienić karmę na inną z HILL`S , które przeznaczone są dla psów z kamica nerkową.
W karmie ograniczona jest ilość białka, fosforu i magnezu czyli składniki , które mogą przyczynić się do powstania kamieni. PH moczu jest podczas stosowania karm kwaśne, aby kryształy nie łączyły się ze sobą. Zwiększona jest ilość przeciwutleniaczy, które zwalczają kamice moczową a także niwelują uszkodzenia, które spowodowane są poprzez reakcje utleniania. 

Story Page