Prawidłowe funkcjonowanie wątroby u psa

Każdy z nas chce być zdrowy, jednak nie zawsze mamy taką możliwość. Są takie osoby które odżywiają się zdrowo i cieszą się doskonałą kondycją oraz takie , które nie mają aż tyle samozaparcia i cierpią na różne choroby. Jeśli właściciel psa zdrowo się odżywia, to zwykle nie zapomina także o diecie swojego pupila. Wie on bowiem jak ważną kwestią jest prawidłowe odżywianie się. Tacy ludzie czytają składy nie tylko swojego jedzenia, które kupują, ale także tego psiego. Starają się zapewnić mu jak najwięcej korzyści z tego co spożywa, a także zapewniają ruch, ponieważ zwykle sami uprawiają sporty. Takie pieski żyją zwykle długo i rzadko dotykają je choroby.

Powikłania nieodpowiedniej diety
A co z resztą? Niestety ci którzy nie odżywiają się prawidłowo, nie pamiętają w tym przypadku o swoim pupilu. Bardzo często psy są nieprawidłowo odżywiane, podawana jest im puszkowana karma ze sklepu w której znajdują się resztki mięsa niewiadomego pochodzenia i mnóstwo wzmacniaczy smaku, barwników oraz konserwantów. Po takim jedzeniu psy chorują na przeróżne niewydolności i inne choroby. Bardzo często przez nieodpowiednią dietę niszczy się wątroba. Taki pies staje się ospały, zmęczony, nie chce się ruszać i traci apetyt. Jeśli coś takiego zauważymy, to jak najszybciej musimy udać się do weterynarza, aby określił on postępowanie farmaceutyczne oraz powiedział jaka dietę należy stosować i jakie składniki mają się w niej znaleźć.

HILL'S Canine l/d
Karma ta została stworzona dla psów dorosłych, które potrzebują wsparcia dla wątroby. Wątroba jest narządem, który odgrywa w naszym organizmie ważną rolę. Produkuje ona żółć , która jest potrzebna do procesów trawiennych, filtruje toksyny i wchłania składniki odżywcze oraz magazynuje witaminy i minerały. Co więcej ma ona zdolność do regeneracji. Dlatego, jeśli występuje niewydolność, ważne jest, aby wspierać odbudowę tego narządu przez dietę. Dlatego została stworzona HILL`S Canine. Utrzymuje ona odpowiedni poziom metabolizmu tłuszczów w wątrobie dzięki zawartości L-karnityny. Wątroba się szybko regeneruje dzięki witaminom i substancjom odżywczym. Dzięki kwasom tłuszczowym omega 3 i 6 wspierana jest odporność organizmu, a sierść jest piękna i lśniąca. Organy wewnętrzne lepiej funkcjonują dzięki odpowiednio dawce witamin. Wszystkie składniki w karnie są najwyższej jakości i wiadomego pochodzenia. 

Story Page