Rozstrój żołądkowo-jelitowy u psów

Marzysz o psiaku? Jeśli tak, to na pewno kochasz psy. Są to bardzo uczuciowe, kochane i towarzyskie zwierzęta. Jeśli dobrze wychowamy naszego psa i będziemy do traktować jak przyjaciela, to tym samym się na nam odwdzięczy. Wychowanie jest bardzo ważne, ponieważ to głównie od nas zależy jaki charakter się ukształtuje u psa. Jeśli nie będziemy dla niego przyjacielem , a wrogiem, to pies tak samo będzie traktował nas. Jeśli chcesz mieć psa, to przemyśl czy na pewno masz odpowiednie warunki na to, aby go trzymać. Mając mieszkanie w mieście, lepiej jest postarać się o psa małych gabarytów, ponieważ nie zajmuje on tyle miejsca co duży, nie wymaga aż tak dużej uwagi, ponieważ nie jest w stanie sięgnąć do stołu czy lodówki. Łatwiej jest też takiego psa wyprowadzić , ponieważ nawet nietresowany pod względem chodzenia na smyczy, nie będzie problemem.

Posiadanie dużego psa
W przypadku psiaków ras dużych, polecane są one do trzymania na wsi lub w mieście , a w domu z ogrodem. Dzięki temu , pies ma dużo miejsca do ruchu i zabawy, a to jest bardzo potrzebne. Pamiętaj jednak, że tresura takiego psa może być znacznie trudniejsza. Co więcej potrzebuje on mnóstwo jedzenia i ciągłej uwagi, aby nie ugryzł kogoś , kto wchodzi na naszą posesję. Takiego psa trzeba także częściej obserwować, ponieważ z racji, że nie widzimy go cały czas, może się okazać że nie dostrzegliśmy np. problemów zdrowotnych psa. Jeśli zobaczymy , z pies ma biegunkę, wymiotuje, nie chce jeść i chudnie, to znaczy , że ma on rozstrój żołądkowo-jelitowy. Co więcej , jeśli pokarm nie jest dobrze trawiony, to pojawia się nadwrażliwość pokarmowa. Dlatego musimy dbać o dietę naszego pupila, aby jego zdrowie się nie pogorszyło. Co więc podawać do jedzenia?

PURINA PRO PLAN VETERINARY DIETS EN Gastrointestinal
Jest to smaczna i pożywna karma weterynaryjna, która pomaga w problemach z przewodem pokarmowym zarówno u psów dorosłych, starszych , jak i szczeniąt. Każdy składnik pożywienia jest dobrany z najwyższą starannością i jest doskonałej jakości. Dzięki temu, są one tak dobrane i dopasowane, aby zmniejszyć obciążenie jelit. Karma jest więc lekka , ale sycąca. Substancje odżywcze są także lepiej wchłaniane przez jelita. Odpowiednia ilość białka chroni psa przed nieprawidłowymi reakcjami ze strony układu pokarmowego. Karma zawiera też prebiotyki oraz kwas tłuszczowe, które nie tylko dobrze wpływają na zdrowie jelit, ale także skóry i sierści. Dzięki niskiej zawartości tłuszczy, wszelkie składniki z karmy są doskonale wchłaniane i nic w jelitach nie zalega. Tłuszcz kokosowy zapewnia świetne trawienne i wchłaniane substancji odżywczych. 

Story Page