Niewydolność wątroby u psów - dieta

Każdy kto jest samotny powinien mieć psa? Jest to doskonałe zwierzę, które działa na nas antydepresyjnie. Taki psiak wprowadza radość do każdego kąta, zachęca do ruchu i wychodzenia na dwór, a także wywołuje u nas chęć opieki i zajmowania się zwierzakiem. Co więcej, mamy się do kogo odezwać. Jeśli masz małe mieszkanie, to nie decyduj się na dużego psa, ale weź takiego, który jest mniejszej rasy. Może się to wydawać niepotrzebne, ponieważ opieka nad jednym i drugim jest podobna, ale trzeba wziąć pod uwagę , to że pies w takim miejscu ma mało przestrzeni i potrzebuje dużej dawki ruchu. Kupując np. dobermana czy labradora, musimy mieć świadomość, że takie psy muszą być wyprowadzane kilka razy dziennie, a także mają skłonność do różnych chorób, które są przypisane danej rasie. Jeśli obawiasz się chorób, to zawsze możesz sobie sprawić kundelka. Skąd go wziąć? Najlepiej ze schroniska, ponieważ jest tam mnóstwo psów , które czekają na nowych właścicieli. Trzeba jednak liczyć się z tym że decyzja musi być o tym podjęta z rozwagą, gdyż taki pies później już nikomu nie zaufa i sprawimy o ogromny zawód jeśli oddamy go z powrotem.

Objawy chorób u psa
Bez względy na to , jakiego pieska wybierzemy, musimy brać pod uwagę to, że coraz częściej chorują nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Tak więc mnóstwo psów, które trafiają do weterynarza z biegunką ma problemy z układem pokarmowym, niewydolnością wątroby oraz innymi dolegliwościami. W przypadku niewydolności wątroby mamy do czynienia z objawami takimi jak apatia zwierzęcia, brak apetytu, brak chęci o ruchu oraz szybkie meczenie się. W przypadku takich dolegliwości niezbędne jest odpowiednie leczenie oraz dieta. Czym karmić psa z niewydolnością wątroby?

ROYAL CANIN Hepatic
Jest to karma stworzona specjalnie dla psów dorosłych , które mają problemy z funkcjonowaniem wątroby. Z racji że jest to organ, który w organizmie odgrywa życiodajne funkcje powinien on funkcjonować jak najlepiej. Ma ona także bardzo dobra zdolność do regeneracji. Jednak kiedy jest w złym stanie , zależy ją wspierać poprzez dietę. Dlatego, warto podawać pupilowi karmę Royal Canin, która została tak skomponowana, aby wątroba Twojego psa funkcjonowała jak najlepiej. Z racji, że podczas regeneracji wątroba ma wyższe zapotrzebowanie energetyczne w karmie znajduje się l-karnityna, która wspiera metabolizm tłuszczów. Poziom białka jest utrzymany na takim poziomie, aby karma miała doskonałe walory smakowe, ale przy okazji nie obciążała wątroby. Witaminy, tauryna oraz luteina wspierają układ odpornościowy zwierzęcia oraz niszczą wolne rodniki. Miedź jest w karnie zredukowana co zapobiega odkładaniu się jej w wątrobie. 

Story Page