Karma sucha dla psów z nadwrażliwością pokarmową

Chcesz mieć psa? Jest to doskonały pomysł. Pies jest szczególnie potrzebny osobom samotnym, które nie mają rodziny czy przyjaciół lub są oni daleko. Może nie zastąpi on człowieka, ale będzie doskonałym przyjacielem i towarzyszem. Co więcej zachęca on do ruchu, ponieważ trzeba go wyprowadzać na dwór, a dzięki swojemu wesołemu usposobieniu wprowadza radość nawet do najbardziej smutnego domu. Jednak to, na jakiego psa się zdecydujemy trzeba przemyśleć.


Jeśli mieszkamy w mieście, to powinniśmy zdawać sobie sprawę, że dużemu psu nie zapewnimy odpowiednich warunków. Dlatego lepiej nadaje się pies mniejszy, który nie potrzebuje aż tak duże j przestrzeni do życia. Jeśli nie podobają nam się yorki czy maltańczyki , które zwykle widzimy w mieście, to możemy zdecydować się np. na psa rasy corgi. Są one mniejsze, ale wesołe i urocze.


Jeśli marzysz o dużym psia i mieszkasz na wsi, to możesz takiego mieć. Pies dużych gabarytów potrzebuje dużo miejsca do biegania i zabaw. Uwielbia on także bronić posesji właściciela , ale także członków rodziny. Jest pełen pozytywnych emocji, które zachęcają do poświęcenia mu czasu. Jednak pamiętaj, że niektóre psy rasowe mogą mieć problemy zdrowotne na tle genetycznym. Coraz więcej psów cierpi także na nadwrażliwość pokarmową. W takim wypadku, trzeba im zapewnić odpowiednia dietę, która nie będzie powodowała biegunki i innych przykrych dolegliwości. 

TROVET Omega Hydrolysed Diet (OHD dla psów)
Jest to karma sucha lekkostrawna przeznaczona dla psów z pokarmową nadwrażliwością, nietolerancją, stanami zapalnymi oraz chorobami serca. Jest ona hipoalergiczna i zaprojektowana na bazie białka hydrolizowanego z ryb, kurczaka i soi. Zapobiegają one powstawaniu reakcji alergicznych u psa. W przypadku infekcji i zmian skórnych , gojenie i rekonwalescencje wspomaga ogórecznik, kwasy tłuszczowe i olej rybi. W przypadku cukrzycy, zaburzeń wątroby czy tarczycy, pomaga wyciąg z ogórecznika. Karma posiada także antyoksydacyjne właściwości. Ma ona także doskonałe właściwości smakowe i zachęci do jedzenia nawet psy, które nie mają apetytu. Możemy ją także podawać szczeniętom. Karmę możemy stosować nawet jeśli objawy ustąpią, jako pełnowartościowe posiłki dla psa. Pamiętaj, że jeśli pies je suchą karmę powinien zawsze posiadać w pobliżu miskę z wodą.  

 

Story Page